-38%
,

КОМПЈУТЕРСКО СТОЛЧЕ-нема на залиха


Compare

КОМПЈУТЕРСКО СТОЛЧЕ

-Канцелариски стол Алекса e квалитетен стол со мрежеста облога и и модерен ергономски дизајн, идеален за долготрајна употреба во канцеларија или домашни услови.
– опремен е со мекa пенастa подлога на седштето и ергономски потпирач за грб изработен од мрежеста ткаенина што дише . Со ова се обезбедува поголем комфорт и подобар изглед.
-Црвста конструкција, има механизам со рачка за подесување на висината горе-доле,
-амортизер за навалување напред-назад, ротација лево десно за 360º
-цврстата метална основа со 5 краци гарантира одлична стабилност на столот, а тркалата отпорни на гребење овозможуваат лесно движење на секаков вид под.
-достапни бои :црна.црвена,виолетова,сива и портокалова.
***димензии
-висина на столчето 94см
-ширина на наслон и на седло 60 см
-висина до седло 51см

1,999ден 3,200ден